Bosia pierde pentru prima data in acest an, 1-3 la Tibanesti

0 Comments 📁 Liga 5 🕔01.April 2019

Vointa Bosia a inregistrat prima infrangere din 2019, la Tibanesti, pe terenul vicecampioanei editiei precedente. Desi a fost la un moment dat egala Fulgerului din localitate, gratie golului inscris de mijlocasul Gabriel Roibu, oaspetii au intrat cu 1-2 la vestiare. Apoi, in partea secunda au mai incasat inca un gol, prin care avea sa se stabileasca si scorul final, 3-1 in favoarea Fulgerului Tibanesti.

Undeva spre final, echipa condusa de Bogdan Ursu putea reveni in joc printr-o lovitura de pedeapsa dictata de centralul Valentin Burla. Nu a fost sa fie asa, dupa ce nici macar omul aflat pe respingere nu a cadrat pentru un eventual 3-2 ce le-ar fi dat frisoane celor din Tibanesti.

Acest rezultat negativ a venit la pachet si cu doua accidentari pentru Bosia, din pacate.

Dupa meci, antrenorul Bosiei a reclamat niste incidente care ar fi avut loc la pauza, felicitand cu fair play echipa gazda pentru victorie:

Au fost incidente la pauza, cand mai multi suporteri de-ai gazdelor au sarit la bataie asupra jucatorilor nostri. Conflictul s-a aplanat in cele din urma. Am auzit injuraturi si amenintari ca pe niciun alt teren din judet. Provocari si intrari care nu au legatura cu fotbalul. Dar nu cautam scuze acum… Felicitari Tibanestiului pentru victorie! Pentru noi urmeaza un alt meci de foc, cu Tutora. Mergem inainte! Obiectivul nostru ramane acela de a forma o echipa pana in vara, cu care sa atacam promovarea. Felicitari baietilor pentru efortul depus!

Vointa Bosia: Stoica, Petruta, Harton, Paveliuc, Mihalache, Roibu, Turcanu, Teodorescu, Toneanu, Vieriu, Buhus

Rezerve: Hlibocianu, Purice, Rotaru, Stefancu, B. Ursu

Arbitru principal: Valentin Burla; arbitri asistenti: Ionut Melinte si Mirel Craiu. Observator: Cristian Iacob.