Flacara Erbiceni bate tur-retur campioana. La Baltati, Gloria-Unirea Mircesti 1-0!

0 Comments 📁 Liga 4 🕔15.May 2019

Flacara Erbiceni si-a facut viata usoara in deplasarea de la Letcani, invingand cu 4-0 un adversar care se anunta mult mai periculos, insa care a fost nevoit sa se bazeze in poarta pe Alex Tataru (jucator de camp), dupa ce titularul de drept a suferit o intindere inaintea primului fluier al lui Vlad Ciobanu.

Scorul primei reprize, 0-1, a fost stabilit de Vlad Mocanu, la capatul unei centrari excelente a lui Marian Ciuta.

Letcaniul a avut posibilitatea de a egala, insa Daniliuc a fost la post si a scos o minge grea.

Apoi, in finalul primei parti, oaspetii au trecut la randul lor pe langa golul de 0-2.

Echipa antrenata de Denis Cretu si-a asigurat victoria in debutul actului secund, cand Marian Ciuta (47′) a reluat in poarta o minge transmisa de Bubutanu. Patru minute mai tarziu, Mihai Asofiei a punctat cu un sut de la 25 de metri, direct sub bara transversala.

Scorul final avea sa fie stabilit de Codrin Chelaru, in minutul 74.

Campionatul se joaca, acum, cand mai sunt 4 etape ramase de disputat din actualul sezon. Unirea Mircesti, Moldova Cristesti si Flacara Erbiceni sunt la egalitate de puncte, in conditiile in care Cristestiul urmeaza sa primeasca vizita ambelor rivale la titlu.

Etapa urmatoare programeaza urmatoarele intalniri: Stejarul Sinesti-Moldova Cristesti, Flacara Erbiceni-CS Ciurea si Unirea Mircesti-AS Poly 2014 Iasi.