AS Poly a sarbatorit 5 ani de la infiintare printr-o victorie in fata Bivolariului

0 Comments 📁 Liga 5 🕔01.October 2019

AS Poly 2014 a trecut de Vointa Bivolari, scor 6-2, intr-un meci din cadrul etapei a 6-a a Seriei a II-a a Ligii a 5-a Iasi.

In ciuda unui start anevoios, cu gol primit devreme, AS Poly a egalat la fel de rapid, scorul devenind 1-1 undeva prin minutul 6.

Trei minute mai tarziu, oaspetii au profitat de gaurile din defensiva lui AS Poly si au inscris pentru 1-2.

De atunci incolo, pe teren a existat o singura echipa pe teren, AS Poly, care a revenit pana la pauza, 3-2.

Intre cele doua reprize, reprezentantii clubului AS Poly 2014 Iasi au marcat implinirea a 5 ani de existenta oferindu-le mici atentii celor care i-au ajutat de-a lungul timpului, intr-un fel sau altul. In primul rand, autoritatilor locale din Victoria, prin prezenta domnului viceprimar al comunei, Asociatiei Judetene de Fotbal Iasi (observatorul Laurentiu Mihalcut si arbitrii întalnirii dintre AS Poly si Vointa Bivolari, 6-2) si partenerului media, duminicapetarla.ro.

In partea a doua, AS Poly a mai punctat in trei randuri, bifand a doua victorie a sezonului.

Pentru AS Poly au marcat urmatorii: Ovidiu Sandu, Ciprian Hodorogeanu (2), Radu Popescu, Cosmin Siritean si Emilian Butnaru.

Dupa sase meciuri disputate in actuala editie de campionat, echipa lui Ionut Grumezescu ocupa pozitia a 7-a in clasamentul Seriei a II-a, cu 7 puncte acumulate si golaveraj 22-17.