Flacara Erbiceni pierde fara drept de apel la Iugani

0 Comments 📁 Liga 4 🕔28.October 2019

Flacara Erbiceni s-a deplasat la Iugani fara o serie de jucatori importanti, care ar fi fost in mod normal inclusi in primul “11”, si a pierdut fara drept de apel, scor 7-1, meciul din cadrul etapei a 11-a a Ligii a 4-a Iasi.

Meciul a debutat cu un gol inscris foarte rapid de Codrut Carja. In minutul 10, Gabriel Iuriciuc a restabilit egalitatea dintr-o lovitura libera obtinuta in marginea careului de Curcudel.

Scrab, urmat de Ghita Iancu, introdus in locul lui Marian Lupascu (accidentat), au dus scorul la 3-1.

Apoi, in minutele de final ale primei parti, Carja si Tatarusanu au mai pus inca doua goluri intre Unirea Mircesti si Flacara Erbiceni, scor 5-1.

Actul secund a inceput cu un nou gol incasat de Daniliuc, Tatarusanu trecandu-si in cont dubla.

Ultima reusita a partidei a venit din gheata lui Carja, scor final 7-1.

Formatia antrenata de Cristi Ungureanu ramane in fruntea clasamentului, la doua puncte distanta de Victoria Letcani, care a castigat cu 2-0 pe terenul lui Viitorul Targu Frumos.

In urma cu trei sezoane, Cristi Ungureanu venea cu Flacara Erbiceni aici, ca jucator, si pierdea cu un scor similar, 7-2. Chelaru 17, Scrab pen 21, Carja 29, 34, Cruceanu 48, Sasu 62, 77/ Irinel Ionescu 7, Ungureanu pen 53 marcau in respectiva confruntare, disputata pe 9 aprilie 2017.