Amical intrerupt la Iugani din pricina unei furtuni

0 Comments 📁 Liga 4 🕔16.August 2017

Meciul amical dintre Unirea Mircesti si AS Husana Husi s-a intrerupt in minutul 75 din cauza unei furtuni puternice care s-a abatut asupra comunei Mircesti. Scorul inregistrat la acel moment era de 1-0 in favoarea campioanei Iasului. Chirila a inscris unicul gol al echipei pregatite de Tibi Beceru, in a doua repriza.

Echipa din Husi, AS Husana, este o echipa formata numai din jucatori cu varste cuprinse intre 17 si 20 ani. Un adversar artagos, disponibil la efort si care are drept obiectiv castigarea campionatului vasluian.

Asemeni Ceahlaului, penultimul adversar din amicale al Unirii Mircesti, AS Husana ar putea veni sa se bata la Iugani, intr-un meci oficial programat in vara anului viitor, cu ocazia barajului de promovare in Liga a 3-a.

La final, antrenorul Tiberiu Beceru s-a aratat multumit de modul in care au decurs lucrurile pentru Mircesti in aceasta vara.

Ma bucur ca ne-am atins obiectivele in aceasta perioada de pregatire, si anume: am terminat seria de jocuri amicale fara jucatori accidentati, reusind in acelasi timp sa ne testam nivelul de joc cu echipe foarte bune din judetele vecine.