FINAL LIVETEXT | Stiinta Miroslava-Unirea Ruginoasa 5-0

*apasati F5 pentru a actualiza pagina si pentru a primi noi informatii de la Uricani.

16:43. Final.

87. Buhacianu concretizeaza un atac bun al Stiintei. 5-0!

86. Cele doua echipe asteapta fluierul final al arbitrului Sebastian Spaiuc.

79. Roiu primeste la 18 metri, se intoarce si trage mult peste transversala!

75. Jocul s-a mai echilibrat o idee, pe fondul unor atacuri razlete ale echipei de Liga a 4-a.

64. Ungureanu indeplineste o formalitate, din pasa lui Buhacianu. A fost un triunghi reusit de pase al Miroslavei.

62. Miroslava cauta noi goluri la poarta aparata de Tudosca.

57. Odata cu inaintarea in meci, incep sa se observe din ce in ce mai mult faptul ca fotbalistii Miroslavei se antreneaza zilnic la baza din Uricani.

51. Buhacianu primeste in careu si trimite plasat pe coltul lung pentru 3-0!

49. Tudosca retine sutul moale, pe jos, al lui Sasu, angajat de Ungureanu.

17:55. Incepe repriza a doua. A intrat si antrenorul Miroslavei, Cristi Ungureanu. Poarta Ruginoasei este aparata de Tudosca in partea a doua.

45. Pauza. 2-0, Asavoaie si Viorica.

41. Caragea continua cu un sut imprecis din preajma careului.

40. Caragea primeste cu spatela la poarta, intoarce cu calcaiul spre Melinte, care are tot coltul lung in fata sa, insa trimite pe langa poarta!

34. Viorica face 2-0.

33. Sasu patrunde pe stanga si reia in stalpul portii!

30. Davidoaia nu este suficient de convingator pentru a-l face pe arbitrul Spaiuc sa indice punctul cu var. Un posibil penalty neacordat echipei noastre.

23. Dulcianu intervine din nou foarte bine, dar nu mai are ce face la sutul din drop al lui Asavoaie! 1-0 Miroslava, pauza de apa!

20. Ruginoasa, foarte aproape sa deschida scorul la o faza fixa executata bine de Rascu. Alexa trimite cu capul alaturi din 6 metri!

13. Dulcianu salveaza cu o parada senzationala un sut ce anunta deschiderea scorului!

10. Rascu, foarte aproape sa gaseasca “gaura” in apararea Miroslavei, cu Davidoaia demarcat. Caragea continua cu un sut peste poarta din 20 metri!

5. Pe contraatac avem primul sut spre poarta, pe langa buturile aparate de Tintea!

4. Agrigoroaei patrunde si obtine un corner de pe dreapta, soldat cu o priza foarte buna a lui Dulcianu.

17:03. Incepe meciul de la Uricani!

Formula de start a echipei Unirea Ruginoasa: Dulcianu Alexa Alexii Miron Calmatui Hamciuc Rascu Melinte Davidoaia Caragea Maftei

Rezerve: Tudosca si Roiu

Arbitri: Sebastian Spaiuc, Vlad Hriscu si Daniel Hriscu.