Flacara Erbiceni distruge Balsul, 7-0, cu Ungureanu in zi mare

0 Comments 📁 Liga 4 🕔27.August 2017

Victoria echipei pe care o conduce in Liga a 2-a, Stiinta Miroslava, i-a priit fostului jucator de Liga 1, care a reusit sa puna umarul din plin la un succes zdrobitor al Erbiceniului, scor 7-0, dupa un prim meci neconvingator.

Ungureanu a reusit hat-trick-ul pana in pauza, inscriind toate golurile echipei sale. In minutele 23, 31 si 43, Ungureanu parea sa isi fi stapanit setea de goluri pe care a avut-o din debut, de la acel 0-3 cu Baltati.

Numai ca hiena din atacul Flacarei a continuat si in repriza a doua, cand a punctat pentru 4-0, iar apoi a transformat penalty-ul de 5-0.

Daniel Stefanita si-a trecut in cont un assist la primul sau joc pentru Erbiceni, pasandu-i decisiv lui Gucianu, in minutul 63.

Tabela imaginara de pe Stadionul Comunal din Erbiceni a fost inchisa cu un sfert de ora inainte de ultimul fluier. Radu Stefan a stabilit scorul etapei a doua a Ligii a 4-a, Iasi!

Prin cele cinci goluri marcate astazi, Cristi Ungureanu isi depune serios candidatura pentru postul de golgeter al Ligii a 4-a, in conditiile in care Chirila, de la Mircesti, autorul unui hat-trick in prima etapa, nu a inscris astazi.

Sunt bucuros ca baietii i-au primit bine pe nou-veniti, iar acestia s-au integrat rapid in jocul echipei. S-a observat inca de la primul meci ca prin aducerea lor am crescut mult jocul la mijlocul terenului, avand o posesie superioara, si verticalizarea jocului spre poarta. Nu a fost usor sa-i motivez pe baieti dupa infrangerea dureroasa de la meciul cu Baltat, insa m-a bucurat faptul ca au raspuns bine din toate punctele de vedere, chiar daca mi au lipsit patru jucatori importanti astazi: fratii Chiper, Iordache si Ciubotaru. Le multumesc oamenilor din comuna ca sunt alaturi de noi si sper sa aducem rezultatele bune in meciurile urmatoate ca sa vina in numar si mai mare. Multumesc si lui Mitica Rotaru (Gigi Becali al nostru), primarului si presedintelui Razvan Bulancea pentru tot ce fac pt noi. Hai, Flacara!