LIVETEXT | Unirea Ruginoasa-Unirea Mircesti 0-0

90. Galben pentru portarul Nacuta -trageri de timp.

85. Din nou momente de intrerupere. Portarul Mircestiului acuza o accidentare.

81. Un nou penalty invocat de Mircesti, centralul Baban lasa jocul sa continue!

79. Intra si veterul Codreanu la Mircesti.

76. Apostol, din nou inexact la finalizare. Cu un om mai putin pe teren, oaspetii incep sa fragmenteze jocul din ce in ce mai mult.

73. Faza periculoasa pentru gazde, scoasa de Azaharioaei. Rascu trimite tehnic in zid!

68. Pauza de apa.

63. Florea in locul lui Melinte, la gazde.

62. Galben primit de Amarinei.

58. Gaciu in locul lui Dandu.

57. Este randul lui Dandu sa rateze incredibil. Asteapta prea mult sa finalizeze si trage in adversar. Atacantul Mircestiului invoca un hent, care ar fi insemnat 11 m pentru campioana!

54. Apostol trage pe langa poarta dintr-o situatie foarte buna. Ratare mare in dreptul gazdelor.

53. Bucovanu paraseste terenul accidentat.

50. Enache, foarte aproape sa o intepe in debutul reprizei a doua, dupa o pasa in adancime. Ruginoasa domina!

13:08. Incepe repriza a doua!

Dubla inlocuire la pauza Ruginoasa: ies Miron si Maftei, intra Caragea si Amarinei.

45. 0-0 la pauza.

43. Urmeaza un sut pe langa poarta lui Nacuta.

38. Dandu bate modest o faza fixa promitatoare a Mircestiului.

36. Galben primit de Ionut Miron pentru un tackling tarziu.

35. Ruginoasa incearca fara succes sa isi faca jocul, pe fondul superioritatii numerice cauzate de eliminarea lui Chirila.

28. Garbea este introdus la oaspeti.

24. Enache ii pune pe tava o minge lui Maftei, care reia din prima pe langa poarta!

23. Eliminare la Unirea Mircesti. Cartonas rosu direct. Lovire cu palma. Chirila, cel eliminat.

22. Enache scapa singur in lateral si trimite in portar, apoi Apostol pune piciorul sub minge si salta mingea pe bara transversala. Ocazii mari pentru gazde!

21. Enache obtine o lovitura foarte periculoasa, usor lateral dreapta. Mircesti scapa cu ceva noroc din aceasta situatie in care a fost inghesuita in propriul careu.

17. Sutul de la 22 m al lui Melinte trece foarte aproape de vinclul portii. Superba executie!

15. Minute in care Ruginoasa forteaza desprinderea.

12. O noua patrundere in flanc a lui Enache, Apostol ajunge tarziu la mingea pe care scria “1-0”!

10. Greseala in apararea Ruginoasei, Danu finalizeaza pe centrul portii!

6. Melinte trage primul sut pe poarta, retine Nacuta fara mari emotii!

4. Apostol, aproape sa valorifice o pasa filtranta primita de la Miron. Este devansat insa de portarul Nacuta.

2. O prima sarja ofensiva Enache, care centreaza in fata portii spre nimeni!

12:07. Incepe meciul!

Dulcianu Davidoaia Calmatui Alexa Azaharioae Miron Rascu Melinte Maftei Enache Apostol