CS Tomesti-Flacara Erbiceni 0-1. Iuriciuc isi invinge fosta echipa, cu un gol crucial pentru Flacara Erbiceni

0 Comments 📁 Liga 4 🕔03.September 2017

Flacara Erbiceni a tremurat serios pentru cele 3 puncte puse in joc la Tomesti, pe un teren sintetic in care a avut nevoie de mai bine de o ora pentru a perfora poarta gazdelor. Singura reusita a venit in minutul 75, dupa ce Iuriciuc, fost jucator al Tomestiului, a reluat cu capul din marginea careului o minge respinsa in bara.

Pana atunci, insa, Erbiceniul si-a trecut in cont doua bare in finalul primei parti. Apoi, in minutul 63, Cristi Ungureanu a iesit la rampa cu ajutorul unei executii foarte frumoase venita din lovitura libera.

Tomestiul a rezistat si la urmatorul atac, Curcudel fiind blocat in momentul sutului de aparatorii adversi.

Golul de 3 puncte al formatiei conduse de Petrica Basascu a fost livrat, zece minute mai tarziu, cand Iuriciuc a fost omul potrivit la locul potrivit pentru Erbiceni. Portarul s-a opus in prima faza, respingand in bara, iar fostul echipier al Tomestiului a lovit decisiv.

Arbitrul Gabriel Mihuleac a indicat 5 minute de prelungire, insa soarta intalnirii fusese pecetluita de Iuriciuc.

Echipa de start a Flacarei Erbiceni: Daniliuc – Feraru, Covaci, Gucianu, Iuriciuc – Mocanu, Radu Ștefan, Cărare, Iordache, Ștefănița – Ungureanu

In urma acestui rezultat, Flacara Erbiceni acumuleaza 6 puncte in clasament si este aproape de obiectivul trasat de conducere in presezon.