Juniori U19 | CSM Poli Iasi castiga fara probleme la Suceava

0 Comments 📁 Stiri 🕔09.September 2017

CSM Poli U19 s-a impus detasat in deplasarea de la Suceava, 4-1 impotriva echipei similare a Forestei, intr-un meci ce s-a disputat pe terenul sintetic al Liceului cu Program Sportiv si care a contat pentru Etapa Preliminara U19 (etapa a 6-a).

Teodor Chirila a fost omul primei parti pentru echipa Politehnicii, realizand dubla in minutele 20 si 30.

Foresta Suceava a avut, la randul ei, o oportunitate foarte buna de a marca, insa a ratat prin Alexandrovici. Scapat singur cu portarul, jucatorul Forestei a trimis pe langa poarta.

A doua repriza s-a consumat doar in jumatatea gazdelor, Foresta intampinand dificultati in a depasi linia de la mijlocul terenului. Sucevenii au izbutit acest lucru de putine ori, iar de fiecare data prin baloane lungi pe aparatorii Politehnicii.

Elevii lui Gelu Paveliuc si-au respectat norma de doua goluri per repriza dupa reluarea jocului, conducand cu 4-0 pana ca arbitrul botosanean Vasile Baltuta sa indice minutele de prelungiri.

Cristian Gramatic (61) a trimis cu capul pentru 3-0 din centrarea lui Dodan, iar Alex Gheorghita (89) a marcat ultima reusita a iesenilor.

Scorul final a fost stabilit de Gulei, la ultima faza a meciului.

Arbitri: Vasile Baltuta (Flamanzi – Botosani), Radu Cretu si Nicoleta Grigoriu (ambii din Botosani) .

Foresta Suceava: Claudiu Chiriac, Florin Negura, Cristi Gulei, Vlad Ilas, Alex Danila, Dragos Bors, George Epure, Robert Rusu, George Mitrofan, Sergiu Alexandrovici, Andrei Prisacaru.

Rezerve: Emi Daraban, Ionut Mazareanu, Andrei Vicol, Mihai Barbosu, Robert Sudureac.

CSM Politehnica Iasi: Teodor Axinte, Dragos Tibucanu, Radu Ciobanu, Alexandru Georgita, Bogdan Balint, Denis Iftimie, George Mihai Armeanu, Robert Dodan, Andrei Stefan Bigu, Andres Brindusa, Teodor Chirila.

Rezerve: Stefan Tirnovanu, Cristian Gramatic, Eduard Chimu, Lucian Paraschiv, Valentin Gheorghiu, Robert Gheorghe.

CSM Politehnica Iasi:

Articol realizat pe baza informatiilor furnizate de la fata locului de Cosmin Corniciuc (jucator CSM Pascani).