Scanteia bate la Baltati si urca pe podium

0 Comments 📁 Liga 4 🕔10.September 2017

Unirea Scanteia a castigat in repriza secunda deplasarea de la Baltati, 2-1 cu Gloria din localitate, gratie celor doi jucatori de mare calitate pe care ii poseda, Gabriel Ciobirceanu si Cosmin Frij, marcatori si cu Harlau (2-0) in runda precedenta.

In minutul 20, Andrei Ciobanu a deschis scorul pentru formatia gazda, scor ce a ramas neschimbat pana dupa reluarea unui meci care s-a disputat pe un teren foarte greu, puternic afectat de zilele comunei Baltati.

Jucatorii antrenati de Dragos Florea nu s-au mai putut tine in ghete in repriza a doua, moment in care Scanteia a lovit decisiv in minutele 53 si 58. Gabriel Ciobirceanu si Frij Cosmin, cei care inscriau si in etapa precedenta in poarta Harlaului, l-au invins pe Zanga si au contribuit decisiv la urcarea Unirii Scanteia pe podiumul Ligii a 4-a.

Staff-ul tehnic al gazdelor, precum si suporterii veniti la teren, au fost profund nemultumiti de jucatorii lui Florea, care au “inotat” pe teren in repriza a doua, permitandu-le adversarilor sa intoarca scorul si sa plece de la Baltati cu cele 3 puncte.

Gloria Baltati: Zanga – Asofiei, Ghinea, Ciobanu, Zanga I., Ganbuta, Hutanu, David, Hlihor, Nicuta, Nechita.

Rezerve: Surugiu, Ignat, Popa, Ailiesei, Florea.

Unirea Scanteia: Pintilie – Lupu, Radeanu, Frij, Radu, Radeanu N, Cicoveanu, Sava, Ilisei, Ciobirceanu, Sirbu.

Rezerve: Tacutanu, Anitei, Alexa.