Viitorul Plugari ramane in fruntea clasamentului Seriei II, dupa 2-1 cu Vointa Bivolari

0 Comments 📁 Liga 5 🕔11.September 2017

Viitorul Plugari, autoarea unui parcurs ireprosabil in primele trei etape, coroborat cu un golaveraj pe masura, a trait cu emotii jocul de pe teren propriu in compania Vointei Bivolari. La final, gazdele au castigat strans, 2-1, toate golurile fiind marcate intr-un interval de doar zece minute (26′-36′).

10 minute intense la Plugari

Echipa gazda a deschis scorul in minutul 26 prin Claudiu Constantin Cotiuga – executie de senzatie la coltul lung, de la aproximativ 20 de metri.

Doua minute mai tarziu, Ionut Prajanu (AS Vointa Bivolari) patrunde in flancul drept de atac, dribleaza fundasul lateral, apoi trece si de stoper si il invinge pe portarul Roman cu un sut la coltul scurt, din unghi.

Ultimul gol al partidei a fost consemnat cu zece minute inainte de pauza, cand, la o pasa din propria jumatate, purtatorul tricoului cu nr 12 de la gazde, Alexandru Nicolae Rosnovat, a scapat in situatie de unu la unu cu portarul si a tras cu sete, de 3 puncte, direct in vinclu.

Viitorul Plugari: Roman, Vatamanu, Cotiuga, Rosnovat, Ivanovici, Ursu, Asaftei, Cornea, Mihaila, Cotiuga A., Bota.

Rezerve: Tomuleac, Rosca, Murja.

AS Vointa Bivolari: Cojocariu, Lesniuc, Ursu, Penciu, Rotaru, Ursu V., Potur, Ursu R., Prajanu.

Rezerve: Vincze, Cismaru, Mihai, Caldarus, Raba, Basancu.