FINAL LIVETEXT | CSM Roman – Stiinta Miroslava 1-1. Miroslava se impune dupa executarea loviturilor de departajare!

0 Comments 📁 Liga 2, Liga 3, Stiri 🕔13.September 2017

*Pagina se actualizeaza in timp real, apasati F5 sau dati refresh pentru a fi conectat in permanenta la meciul ce se disputa astazi la Roman si care conteaza pentru turul III al Cupei Romaniei.

LOVITURI DE DEPARTAJARE!

Incep romascanii!

Prima serie: Avram apara sutul lui Marin, 0-0! Buhacianu rateaza si el!

A doua serie: Popa transforma, 1-0! Izmana face 1-1!

A treia serie: Braescu trage in blocajul lui Raul, 1-1! Caruta rateaza, la randul sau!

A patra serie: Iosif Netbai il invinge pe Avram, scorul devine 2-1! Chindris pentru 2-2!

A cincea serie: Grigore rateaza! Savoaia executa pentru calificarea Miroslavei! Savoaia face 3-2 pentru Miroslava si suntem in turul 4!

——————-

120. 1-1 dupa 120 de minute. Se trece la executarea loviturilor de departajare!

118. Lovitura libera pentru ieseni. Centreaza Nemtanu si se ridica fanionul pentru ofsaid!

115. Joc de care pe care la mijlocul terenului, in asteptarea loviturilor de departajare.

110. Romanul solicita cu insistenta penalty, insa arbitrul considera ca nu se impunea o astfel de masura si imparte un cartonas galben.

18:40. Se reia jocul! Ultimele 15 minute!

105. Finalul primei reprize de prelungiri.

105. Corner pentru echipa gazda, urmat de o lovitura de cap putin peste.

102. Miroslava domina teritorial, fara a avea insa ocazii la poarta lui Baiceanu Angel.

97. Cristi Ungureanu forteaza cu Eduard Savoaia. A iesit Denis Botezatu.

94. Galben incasat de Alex Izmana.

91. Corner pentru CSM Roman, lovitura de cap pe langa poarta!

18:23. Incepe prima repriza a prelungirilor!

90+3. Finalul primelor 90 de minute. CSM Roman si Stiinta Miroslava au nevoie de prelungiri pentru stabilirea castigatoarei!

90. 3 minute suplimentare indicate de la margine

90. Buhaciu trimite peste poarta, Nemtanu il urmeaza cu un sut in blocajul fundasilor adversi!

86.  Ultimele minute si tensiune maxima la nivelul gazonului, de o poti taia cu cutitul…

83. Raul Avram prinde un sut puternic venit de la mare distanta.

82. Daca egalitatea se mentine, urmeaza prelungiri. Si apoi, in cazul in care nu se va inscrie, lovituri de departajare!

80. Echipa lui Ungureanu isi propune sa incheie meciul in 90 de minute, pentru a nu acumula o oboseala suplimentara inaintea partidei din weekend cu liderul AFC Hermannstadt!

78. Raul Avram retine sutul lui Iosif Netbai!

75. Intra si Robert Caruta in locul lui Cornel Cainari, la Stiinta.

75. Stiinta domina acest final de partida, in timp ce romascanii conteaza doar pe arma contraatacului.

72. Voleul din 11 metri al lui Buhacianu survoleaza poarta Romanului. Ocazie imensa pentru Stiinta de a intra in avantaj pentru prima data!

71. Braescu (CSM Roman) il opreste pe Nemtanu prin fault si este avertizat cu cartonas galben.

70. CSM Roman scapa cu fata curata la un nou corner al oaspetilor.

65. Cornel Cainari nu reuseste sa prinda poarta de la 30 de metri. Frumoasa incercare, totusi!

63. Buhacianu cade mult prea usor intr-un duel purtat cu un fundas romascan, iar Sergiu Mavriche scoate pentru prima data cartonasul galben (simulare).

63. Schimbare la formatia gazda: iese Dutciuc, intra Antim.

60. Sebastian Bucur executa o lovitura libera lateral dreapta, resping romascanii fara prea mari probleme!

55. A doua inlocuire la Miroslava: Cosmin Nemtanu este introdus in locul lui Robert Ambrosie.

53. Stiinta Miroslava cauta golul desprinderii in aceste momente.

49. 5-7 la cornere, dupa 4 lovituri de colt ale oaspetilor. CSM Roman scapa fara gol cu ajutorul barei! A fost o respingere a unui jucator inalt al Romanului, iar mingea a cazut pe bara.

46. Alexandru Izmana ii ia locul lui Eduard Sandu.

17:30. Se reia meciul dintre CSM Roman si Stiinta Miroslava, de la 1-1!

45. Pauza. 1-1, goluri marcate de Cosmin Tapu (min 9) si Valentin Buhacianu (min 23).

44. Un ofsaid la limita in care este surprins Buhacianu, care ar fi ramas in situatie de unu la unu cu portarul gazdelor!

43. Buhacianu incearca sa ii intoarca serviciul lui Cainari. Centrare pentru mijlocasul Miroslavei, care se inalta si reia sub bara transversala, dar acolo se afla Baiceanu, care, cu un ultim efort, acorda corner!

39. Urmeaza doua cornere la rand pentru echipa lui Gabriel Tapu, insa fara ocazii la poarta Miroslavei.

37. Joc de angajament desfasurat in linia mediana, cu ambele echipe incercand sa se surprinda reciproc pe contraatac.

32. In continuare, un meci foarte deschis la Roman, in care cele doua echipele alterneaza momentele de dominare. Suturi spre poarta 8-4, suturi cadrate 3-2.

23. Valentin Buhacianu este lasat singur cu portarul de Cainari, dupa o pasa superba peste defensiva adversa, iar atacantul Miroslavei nu mai rateaza de aceasta data. Scorul devine 1-1!

22. Iosif Netbai prinde un sut frumos care trece foarte aproape de poarta. Roman, aproape de 2-0!

21. Miroslava obtine un corner, ramas fara urmari la poarta aparata de Angel Baiceanu.

18. Jocul s-a mai echilibrat, cu Miroslava incepand sa isi impuna cuvantul la mijlocul terenului. Valentin Buhacianu rateaza ocazia egalarii printr-un sut pe langa poarta, din 6 metri!

15. Au trecut 15 minute din meci, iar CSM Roman a tras de cinci ori spre poarta Miroslavei. 3 suturi cadrate si 2 executii ce au ocolit spatiul portii. Nimic din partea Stiintei pana in acest moment!

9. Romascanii deschid scorul, 1-0! Cosmin Tapu a marcat pentru gazde. Nimeni altul decat fiul antrenorului, Gabriel Tapu. A fost o recuperare la 25 de metri de poarta de care a profitat atacantul Romanului. Sut care a prins pamantul in fata lui Avram, invins pentru prima data!

5. Vine si un prim sut spre poarta lui Raul Avram, care blocheaza executia lui Sorin Dutciuc!

2. Doua cornere consecutive pentru CSM Roman, cel de-al doilea fiind rezultat in urma unei ocazii importante a gazdelor. Totul se incheie cu bine pentru Stiinta, insa!

16:30. Mavriche fluiera inceputul partidei!

Asistenta extrem de redusa la aceasta partida, in jur de 50 de spectatori luand loc in tribunele stadionului “Moldova” din Roman.

Formulele de start

CSM Roman: Angel Baiceanu – Sorin Dutciuc, Marian Marin, Cosmin Tapu, Vasile Chirilescu, Iosif Netbai, Madalin Popa, Relu Grigore, Bogdan Braescu, George Mocanu, Catalin Aeroaiei.

Rezerve: Ionut Bicleanu, Daniel Marin, Claudiu Scanteie, Alin Mocanu, Constantin Antim, Constantin Craciun, Andrei Florean.

Stiinta Miroslava: Raul Avram – Vasile Curchi, Andrei Chindris, Paul Mateciuc, Sebastian Bucur, Denis Botezatu, Cornel Cainari, Robert Ambrosie, Eduard Sandu, Adrian Viorica, Valentin Buhacianu.

Rezerve: Sabin Tintea, Horia Crisan, Cosmin Nemtanu, Robert Caruta, Alexandru Izmana, Eduard Savoaia, Adrian Sasu.

Arbitreaza la centru Sergiu Mavriche (Bacau), asistat la cele doua linii de botosanenii Radu Cretu si Valentin Popovici.