Campioana Biruinta Miroslovesti a luat Zimbru de coarne

0 Comments 📁 Liga 5 🕔18.September 2017

Campioana en-titre a Seriei III (Liga 5, Iasi) s-a impus la limita, scor 2-1, pe terenul singurei echipe ce nu cunoscuse gustul infrangerii pana in etapa a 6-a, A.S.S. Zimbru Boureni.

Acum, Progresul Deleni, A.S.S. Zimbru Boureni si Avantul Todiresti sunt la egalitate de puncte, ocupand primele trei locuri in clasamentul Seriei III a Ligii a 5-a, in timp ce Biruinta Miroslovesti, echipa care a refuzat sa participe in campionatul Ligii a 4-a, sta pe 6, la 4 lungimi distanta de lider.

Victoria Miroslovestiului este cu atat mai pretioasa cu cat vine dupa gazdele intrasera la pauza in avantaj. Cu zece minute inainte de ultimul fluier al primei parti venit din partea lui Lucian Diaconu, Ionut Tarcan a deschis scorul pentru A.S.S. Zimbru.

Golurile oaspetilor au fost marcate in minutul 59 (Adrian Cornea) si 78 (Daniel Barsan).

A.S.S. Zimbru Boureni: Asmarandi, Besleaga, Neculai, Filote, Mihaies, Tarcan, Nica, Jipa, Iacobuti, Pal, Besleaga E.

Rezerve: Secrieru, Diaconu, Aghiorghesei, Isachi, Paulet.

Biruinta Miroslovesti: Grumazescu, Apostol, Tacu, Ciubotariu, Tibulca, Padurariu, Bran, Cimpoesu, Barsan, Cornea, Andriescu.

Rezerve: Mahu, Foca, Stan, Prodan, Varvara.

Arbitri: Lucian Diaconu, asistenti: Andrei Constantin Diaconu, Cosmin Constantin Ciuban. Observator: Stefan Rotarascu.