Scorul campionatului la Belcesti: Genotur-ACS Sportul Studentesc 16-2!

0 Comments 📁 Liga 5 🕔18.September 2017

Genotur Belcesti a reusit sa obtina, duminica, cea mai clara victorie inregistrata pana acum in cele patru campionate care au loc concomitent la nivelul judetului Iasi (Liga 4, Liga 5: Seria I, Seria II si Seria III). Echipa lui Tudor Birldeanu s-a distrat pe teren propriu cu ACS Sportul Studentesc, scor 16-2, intr-un meci in care de la gazde au inscris care si cum au putut.

MARCATORI SI EVOLUTIA SCORULUI

1-0, 6-0 (marcatori: P. Corobuta 9, Dorneanu 9, 19, Ciobanu 21, Popescu 32, Dorneanu 40), 6-1 (Holodenco 43), 7-1 (Antoniu 45)

7-1 a fost scorul primei reprize

8-1 – 14-1 (Munteanu 48, Dorneanu 54, Popescu 62, Dorneanu 71, Tanasa 73, Stoica 75, P. Corobuta 77), 14-2 (Cuzic 83), 15-2 (Apetrei 85), 16-2 (Dorneanu 89)

Asadar, recapitulare: Mihai Dorneanu (6 goluri), Popescu (2 goluri), P. Corobuta (2 goluri), Ciobanu, Stoica, Tanasa, Apetrei, Munteanu, Antoniu, respectiv Holodenco si Cuzic.

In afara celor doua goluri marcate, oaspetii au mai avut cateva sanse la poarta lui Formagiu, prin suturi de la distanta. Sportul Studentesc nu formeaza o echipa, printre jucatorii oaspetilor regasindu-se multi individualisti.

Oaspetii au intrebat inca din minutul 56 cate minute mai sunt de jucat, cerandu-le arbitrilor, mai in gluma mai in serios, sa fluiere finalul pentru a evita primirea altor goluri. S-a terminat 16-2, acesta fiind cel mai drastic scor pe care l-am vazut (personal) pana acum in “judeteana”.

Genotur Belcesti: Formagiu, Anghel, K. Birladeanu, Dumitrascu, Stoica, Munteanu, Dorneanu, Corobuta, Antoniu, Sirbu, Apetrei.

Rezerve: Dumitrascu Ctin, Ciobanu, Tarcan, Manolache, Popescu, Mihaila, Tanasa.

ACS Sportul Studentesc: Briscariu, Bita, Butnarica, Hritac, Mardare, Dabija, Acasandri, Cuzic, Holodenco, Miron, Marele.

Rezerve: Hrimiuc.

Arbitri: Sebastian Gabriel Mihalachi, Florin Finaru, Diana Alexa. Observator: Ion Apetroaiei.