Miroslava a obtinut a doua victorie in campionat

0 Comments 📁 Liga 2 🕔23.September 2017

Aerul de capitala le prieste elevilor lui Cristi Ungureanu, dupa ce Miroslava a obtinut a doua victorie in campionat, la CS Balotesti,  scor 2-1, prin golurile marcate de mijlocasul Alexandru Marin si atacantul Alexandru Marin. Primul succes al nou-promovatei fusese inregistrat in etapa a 5-a, 2-1 la Metaloglobus.

Echipa gazda a deschis dupa o eroare de apreciere a portarului Sabin Tintea, la un corner de pe partea stanga. Bogdan Marciuc (13′) a inscris cu latul din apropiere.

Alexandru Taciuc a restabilit egalitatea, in minutul 29, tot in urma unei faze fixe. Mijlocasul Miroslavei l-a invins pe Iordan cu o lovitura de cap trimisa in stanga portarului celor de la Balotesti.

Golul victoriei Stiintei a fost izbutit de Alexandru Marin, cu un sfert de ora inainte de final, dupa o gafa a portarului advers, care nu a putut retine mingea sutata de pe 16 metri de fostul capitan al oaspetilor.

Etapa urmatoare, Miroslava intalneste la Uricani un adversar de aceeasi talie, in fata caruia poate scoate alte puncte importante in vederea realizarii obiectivului propus.

CS Baloteşti: Iordan – Al. Gheorghe, Marciuc, Andr. Răuţă, C-tin. Dedu, L. Ion (cpt.), A. Gojnea, Al. Coman, Ciubuc, M. Neagu, Eug. Nica
Rezerve: Fulga – N. Filip, Flămânzeanu, Alin Pătraşcu, Andr. Suciu, Hurdubei, P. Ioniţă

CS Ştiinţa Miroslava: Ţintea – G. Maxim (cpt.), Andr. Chindriş, Mateciuc, Cerneuţanu, Săvoaia, Cărută, Asăvoaei, Căinari, Taciuc, Al. Marin
Rezerve: R. Avram – Nemţanu, H. Crişan, Agrigoroaei, Buhăcianu, Izmană, Ed. Sandu

Au mai evoluat pentru Stiinta: C. Nemtanu (Asavoaiei 58), Al. Izmana (Cainari 74), H. Crisan (Taciuc 87)

Stadion: Comunal Baloteşti (Baloteşti – Ilfov);
Arbitru: Sergiu Popa (Aiud); Asistenţi: Florin Mihai Cosma (Piatra Neamţ) şi Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ).

Cronica realizata pe baza informatiilor oferite de liga2.ro.