Nou-promovata Bucovina Radauti, la prima victorie a sezonului

0 Comments 📁 Liga 3 🕔23.September 2017

Sucevenii de la Bucovina Radauti au obtinut prima victorie de la promovarea in Liga a 3-a, 2-0 cu AFC Odorheiu Secuiesc, intr-un meci in care gazdele au inscris golurile in partea a doua a primului act, iar Odorheiu a fortat revenirea in repriza secunda, dominata in totalitate de echipa vizitatoare.

In minutul 33, Ibrahim Jamilu a deschis scorul in urma unei actiuni reusite de atac a Bucovinei. Apoi, cinci minute mai tarziu, Ionel Stoian i-a distantat pe suceveni la doua goluri, transformand lovitura de pedeapsa acordata de centralul iesean Iosif Ciprian Aelenei.

Repriza a doua a fost la discretia lui AFC Odorheiu Secuiesc, care a beneficiat, tarziu, de un penalty. Mugur Florescu a jucat in mod voit mingea cu mana, oprind o situatie iminenta de gol, actiune care a condus la eliminarea jucatorului Bucovinei.

Czimbalmos a ratat in minutul 90, iar scorul a ramas cel stabilit de Ionel Stoian, in minutul 38.

ECHIPE

Bucovina Radauti: Puianu, Alecsandru, Vitu, Visinar, Antonesei, Jamilu, Florescu, Ungureanu, Stoian, Balan, Ionesi.

Rezerve: Pruteanu, Macovei, Timis, Mihai, Ciobanu, Dumitru, Tironeac.

AFC Odorheiu Secuiesc: Filip, Balazsi, Szekely, Peter, Szabo, Radicof, Tanku, Csifo, Modra, Czimbalmos, Ribarics.

Rezerve: Sebestyen, Balazs, Gyeorgyeak, Katona.

Arbitru principal: Iosif Ciprian Aelenei; arbitri asistenti Cosmin Ciuban, Ana Puscasu (toti din Iasi). Observator de arbitri: Dan Jiga (Bistrita). Observator de joc: Ionel Munteanu (Bacau).

REZULTATELE ETAPEI A 5-A

Alte rezultate inregistrate in etapa a 5-a a Ligii a 3-a, Seria 1: CSM Pascani-AFC Harman 0-4, CSM Roman-CS Sporting Liesti 1-3, Sanatatea Darabani-Otelul Galati 1-1, AFK Csikszereda M. Ciuc-Olimpic Cetate Rasnov 2-0, Avantul Valea Marului-Aerostar Bacau 1-3, CSM Focsani 2007-Metalosport Galati 8-0, KSE Targu Secuiesc a stat.