Pascani ramane fara punct si dupa confruntarea cu AFC Harman

0 Comments 📁 Liga 3 🕔23.September 2017

CSM Pascani a cedat in fata brasovenilor de la AFC Harman, scor 0-4, intr-un meci care a curs intr-o singura directie, asa cum se intamplase si in etapa precedenta, la Aerostar (0-3).

Formatia ieseana are nevoie de timp si rabdare pentru a scoate primele sale puncte in actuala editie de campionat, fiind alaturi de Bucovina Radauti si Metalosport Galati candidate certe la evitarea retrogradarii.

Golurile echipei vizitatoare au fost marcate Forika (16), Tutu (29), in prima repriza. Mugurel Buga a stabilit scorul final printr-o dubla reusita in minutele 72 si 90+1.

CSM Pascani: Dragan, Ungureanu, Corniciuc, Hutanu I., Hutanu A., Ungurenasu, Nutescu, Ichim, Ignea, Macovei, Maciu.

Rezerve: Anton, Balasa, Patrascu, Babata, Peptanaru, Diaconescu, Rusu.

Antrenor: Danut Munteanu.

AFC Harman: Potcoava, David, Forika, Poverlovici, Voicu, Moraru, Tutu, Stinga, Prejmeran, Ungureanu, Buga.

Rezerve: Tanase, Mindru, Neagoie, Rosu, Plumb, Mitrica, Celmare.

Antrenor Ioan Naghi.

Brigada de arbitri: Cosmin Apetrei (Roznov), Cosmin Cercel si Vlad Taranu (ambii din Piatra Neamt.

In celalalt meci al etapei, disputat vineri, galatenii de la Sporting Liesti au invins CSM Roman in deplasare, scor 3-1.