O noua etapa, o noua victorie lejera a Golaiestiului

0 Comments 📁 Liga 5 🕔24.September 2017

Liderul Seriei I a Ligii a 5-a, Avantul Golaiesti, are un parcurs asemanator cu Victoria Letcani, locul 1 in Liga a 4-a ieseana, dupa 6 succese inregistrate in actuala editie de campionat. Astazi, echipa lui Catalin Tamazlacaru s-a impus lejer in deplasarea de la Tutora, scor 4-1, majorand la 5 puncte distanta dintre ea si principala urmaritoare, Viitorul Ciortesti (3-3 in deplasarea de la Astra Raducaneni).

Meciul de la Tutora a avut doua reprize distincte, in sensul in care Golaiesti a fost sensibil mai buna decat echipa gazda in prima parte, pentru ca in repriza a doua sa apese pedala de acceleratie si sa se distanteze la trei goluri pe tabela de marcaj.

EVOLUTIA SCORULUI

Valentin Negoita a deschis scorul pentru Golaiesti, in minutul 12.

AS Tutora a restabilit imediat egalitatea prin Paul Petrescu.

Avantul a intrat cu avantaj de un gol la vestiare, dupa un penalti transformat la mijlocul reprizei de Vasile Cojocaru.

In minutul 68, Cojocaru a ajuns la cota “2” in meci, iar Ionut Negoita, cinci minute mai tarziu, a stabilit scorul final, 4-1 in favoarea Avantului Golaiesti.

Alte evenimente: in minutele 7 si 30, oaspetii de la Avantul Golaiesti au avut doua goluri anulate pe motiv de ofsaid. Cu zece minute inainte de finalul primei reprize, Ionut Negoita a trimis in bara portii.

Aproximativ 50 de oameni au asistat la meciul dintre AS Tutora si Avantul Golaiesti, incheiat cu scorul de 1-4.

AS Tutora: T. Agrigoroaei, Andriescu, Petrescu, Epure, Botezatu, Tofan, Albu, Dinu, Nita, Albisteanu, Costan.

Rezerve: Enea, Antighin.

Avantul Golaiesti: Tautu, Ivan, Tamazlacaru, Hadarag, Lupu, Cojocaru, Postolache, Negoita V., Negoita I., Pandele Ed., Cioban.

Rezerve: Bechet, Negoita M.

Arbitru central: Emanuel Dandu; arbitri asistenti: Sabin Paul Marciuc, Paul Cojocaru. Observator: Florin Mozolea.