Puncte stranse ciorchine de Harlau in prelungirile meciului de la Ciurea

0 Comments 📁 Liga 4 🕔24.September 2017

CS Ciurea nu a reusit sa tina de un 1-0 obtinut in primele minute ale reprizei secunde, cu om eliminat pentru cumul de cartonase in minutul 38, fiind invinsa de Viitorul Harlau in prelungiri (scor final 1-2).

CS Ciurea-Viitorul Harlau a fost un meci in care arbitrul Giorgel Iacob a acordat 5 cartonase galbene si un cartonas rosu pentru formatia gazda. Alexandru Simionescu a fost trimis mai devreme la vestiare pentru doua avertismente primite in contul a tot atatea atacuri imprudente. La randul lor, oaspetii au incheiat deplasarea de la Ciurea cu 4 cartonase galbene, toate primite pentru comportare nesportiva.

Ciurea deschis scorul in minutul 52 prin Razvan Danciu. Reusitele celor de la Viitorul Harlau au venit in minutele de final, cand Codrut Botescu si Olivian Ciochina au gasit drumul spre poarta aparata de Silviu Dulcianu.

Golul de 1-1 al harlauanilor a luat nastere la capatul unei faze in care fundasii de la CS Ciurea au evitat sa loveasca mingea. Apoi, Olivian Ciochina a inscris pentru 1-2 in urma unei neintelegeri intre portarul Dulcianu si fundasul Florin Tiron.

CS Ciurea: Dulcianu, Mertic, Danciu, Savin, Roman, Tiron, Macovei, Manea, Calistru, Chiriac, Paparuz.

Rezerve: Baciu, Anghelus, Simionescu, Ciubotariu, Cretu, Veringa, Dascalescu.

Viitorul Harlau: Cristea, Dascalu, Andiescu, D. Cristea, Lungu, Stoica D., Stoica St., Liuta, Ciochina, Moisa, Botanescu.

Rezerve: Chihaia, Leonard Ciochina, Borcoi.

Arbitru principal: Giorgel Iacob, asistenti: Tudor Varlam si Radu Nistor. Observator de joc: Valerica Lungu.