Victorie cu AS Husana Husi pentru liderul Ligii a 4-a Iasi

0 Comments 📁 Liga 4 🕔28.January 2018

Victoria Letcani s-a impus, sambata, intr-unul din amicalele programate in aceasta iarna, la Husi, 3-0 impotriva formatiei clasate pe pozitia a treia a podiumului Ligii a 4-a vasluiene, toate golurile intalnirii fiind marcate in repriza secunda.

Andy Sinescu, Darius Pusca (penalty) si Marian Ciorap au inscris pentru trupa lui Florin Croitoru in deplasarea de la Husi.

Formula folosita de antrenorul Letcaniului pentru acest test al pauzei de iarna: Bargan – Baboi, Onica, Puric, Pintilie, Sinescu, Corjan, I. Marincean, Tataru, St. Marincean si Ciubotariu.

Husana disputase un amical si in vara anului trecut contra unei alte echipe iesene, Unirea Mircesti, la Iugani. Meciul a fost intrerupt in repriza a doua, la scorul de 1-0 pentru fosta campioana din cauza conditiilor meteo.

Sursa foto: Asociatia Sportiva Husana